Zielona transformacja i Frank Bold

Z nami wykorzystasz szanse jakie daje Zielony Ład

Czy chcesz uzyskać dostęp do części z 500 miliardów euro, które europejskie banki co roku będą udostępniać na zielone inwestycje aż do 2050 roku?

Możesz zyskać dostęp do tych źródeł finasowania dzięki temu, że wspólnie:

  • zapewnimy, aby wasze projekty spełniały standardy zielonej taksonomii UE
  • opracujemy efektywny system raportowania przez wasze przedsiębiorstwo informacji o zrównoważonym rozwoju 

Dzięki temu będziesz mieć możliwość uzyskania funduszy nie tylko z banków, ale także ze źródeł publicznych.

Zmieniamy świat, wspierając odpowiedzialny biznes

Dziś o ESG mówi każdy, ale grupa ekspertów Frank Bold zajmuje się aktywnie zagadnieniami odpowiedzialnego biznesu i raportowaniem w zakresie zrównoważonego rozwoju już od ponad 10 lat, od momentu powstania naszego oddziału w Brukseli.

Mamy bezpośrednie doświadczenie w pracy z instytucjami europejskimi, gdzie nasi prawnicy są zaangażowani w rozwój pakietu legislacyjnego dotyczącego raportowania zrównoważonego rozwoju oraz taksonomii UE.

Czerpiemy z wieloletnich doświadczeń w dziedzinie zrównoważonego budownictwa, współpracujemy z deweloperami, funduszami nieruchomości i przedsiębiorstwami energetycznymi. Zapewniamy pomoc w analizie zarówno prawnych, jak i technicznych aspektów ESG, w szczególności w zakresie zmieniających się wymagań dotyczących charakterystyki energetycznej i innych parametrów budynków, certyfikatów środowiskowych itp.

Przeanalizowaliśmy ponad 1 500 raportów ESG europejskich przedsiębiorstw. O naszej pracy pisały światowe media, takie jak Reuters i New York Times.

Mamy również doświadczenie w przewodzeniu Alliance for Corporate Transparency, inicjatywy, która skupia 20 wiodących organizacji zajmujących się raportowaniem zrównoważonego rozwoju i jego reformą na poziomie UE. W ramach Sojuszu przeanalizowaliśmy raporty zrównoważonego rozwoju 1000 korporacji i opublikowaliśmy największe w Europie badanie mające na celu zebranie obiektywnych danych na temat jakości raportowania ESG.

Nasi konsultanci ESG są certyfikowani przez najważniejsze międzynarodowe instytucje zajmujące się standardami raportowania, takie jak GRI (Global Reporting Initiative) czy TCFD.

Banki już wymagają danych
Dla dużych przedsiębiorstw raportowanie ESG jest obowiązkiem prawnym, a banki już zaczęły wymagać danych ESG od swoich klientów. Skala inwestycji w certyfikowane zielone obligacje znacząco wzrasta.
Zapraszamy do kontaktu

JAK MOŻEMY POMÓC

Jak odnieść sukces w pozyskiwaniu kapitału?Zacznij niezwłocznie zbierać i przetwarzać dane ESG, aby dostosować swoją działalność do nowych wyzwań i wymagań. Dzięki naszemu doświadczeniu w zakresie ESG i zielonego finansowania zdobędziesz przewagę.

ESG rating

Rating ESG

Pomagamy funduszom nieruchomości w realizacji nowych inwestycji. Ułatwiamy proces przejścia portfolio lub jego części na nowe standardy.

WIĘCEJ

Zielone finansowanie

Przygotujemy przedsiębiorstwa deweloperskie do procesu uzyskania zielonego finansowania.

WIĘCEJ
Zelené dluhopisy - zajistíme celou emisi dluhopisů.

Zielone obligacje

Zielone obligacje pozwalają na zdobycie kapitału przy niższym oprocentowaniu i dłuższym okresie zwrotu. Przygotujemy cały proces emisji obligacji.

WIĘCEJ

Do pobrania praktyczny podręcznik na temat ESG

Przejrzeliśmy setki stron dokumentów prawnych i technicznych dotyczących ESG. Wystarczy się zarejestrować, aby otrzymać zrozumiałe i czytelne podsumowanie. Dzięki rejestracji będziesz otrzymywać też dodatkowe informacje dot. ESG. Podręcznik jest dostępny w języku angielskim.

Zarejestruj się