Zielone finansowanie

Przygotujemy firmy deweloperskie na zielone finansowanie

Na początku 2022 roku wejdzie w życie unijne Rozporządzenie w sprawie zielonej taksonomii UE oraz standardy ESG, określające wymogi raportowania przez inwestorów na mocy unijnego Rozporządzenia w sprawie ujawniania informacji związanych ze zrównoważonym rozwojem w sektorze usług finansowych (SFDR).

Co to oznacza?

* CSRD = dyrektywa w sprawie obowiązku raportowania przez duże przedsiębiorstwa zagadnień dotyczących zrównoważonego rozwoju
* SFRD = Rozporządzenie UE w sprawie ujawniania informacji związanych ze zrównoważonym rozwojem w sektorze usług finansowych
* Taksonomia UE = System klasyfikacji określający dla firm i inwestorów zrównoważone działalności

Co możemy dla Ciebie zrobić

  • Dowiemy się, jakie możliwości biznesowe lub zagrożenia dla przedsiębiorstwa niosą ze sobą zmiany regulacji. Zapewnimy doradztwo we współpracy z naszymi partnerami i technicznym działem rozwoju. Wyjaśnimy, jakie rozwiązania są niezbędne, aby projekty były zgodne z unijną taksonomią.
  • Pomożemy zidentyfikować czynniki, według których banki będą oceniać projekty pod kątem kryteriów taksonomii UE
  • Wspólnie wdrożymy wewnętrzne procesy i umowy z Państwa dostawcami i partnerami, tak aby umożliwić efektywne raportowanie informacji dotyczących taksonomii EU i uzyskanie zielonego finansowania.
  • Doradzimy jak stworzyć strategię ESG, a następnie wdrożyć ją i stosować samodzielnie, już bez naszej pomocy.

Dlaczego warto wybrać akurat nas? Zmieniamy świat, wspierając odpowiedzialny biznes

Dziś o ESG mówi każdy, ale grupa ekspertów Frank Bold zajmuje się aktywnie zagadnieniami odpowiedzialnego biznesu i raportowaniem w zakresie zrównoważonego rozwoju już od ponad 10 lat, od momentu powstania naszego oddziału w Brukseli.

Frank Bold - měníme svět odpovědným podnikáním
Mamy bezpośrednie doświadczenie w pracy z instytucjami europejskimi, gdzie nasi prawnicy są zaangażowani w rozwój pakietu legislacyjnego dotyczącego raportowania zrównoważonego rozwoju oraz taksonomii UE.
Więcej o Frank Bold

Do pobrania praktyczny podręcznik na temat ESG

Przejrzeliśmy setki stron dokumentów prawnych i technicznych dotyczących ESG. Wystarczy się zarejestrować, aby otrzymać zrozumiałe i czytelne podsumowanie. Dzięki rejestracji będziesz otrzymywać też dodatkowe informacje dot. ESG. Podręcznik jest dostępny w języku angielskim.

Zarejestruj się

JAK MOŻEMY POMÓC

Jak odnieść sukces w pozyskiwaniu kapitału? Zacznij niezwłocznie zbierać i przetwarzać dane ESG, aby dostosować swoją działalność do nowych wyzwań i wymagań. Dzięki naszemu doświadczeniu w zakresie ESG i zielonego finansowania zdobędziesz przewagę.

ESG rating

Rating ESG

Pomagamy funduszom nieruchomości w realizacji nowych inwestycji. Ułatwiamy proces przejścia portfolio lub jego części na nowe standardy.

WIĘCEJ
Zelené dluhopisy - zajistíme celou emisi dluhopisů.

Zielone obligacje

Zielone obligacje pozwalają na zdobycie kapitału przy niższym oprocentowaniu i dłuższym okresie zwrotu. Przygotujemy cały proces emisji obligacji.

WIĘCEJ
ESG monitoring - provedeme vás 
změnami legislativy a navrhneme plán reportingu.

Monitoring ESG

Przeprowadzimy przedsiębiorstwo przez zmiany  i opracujemy plan, który pozwoli na terminowe raportowanie ESG.

WIĘCEJ