Rating ESG

Pomagamy funduszom nieruchomości w realizacji nowych inwestycji

Rozporządzenie w sprawie zielonej taksonomii UE weszło w życie w styczniu 2022 roku. Inwestorzy są dodatkowo zobowiązani do ujawniania informacji na temat ryzyka w obszarze ESG, wpływu inwestycji na zrównoważony rozwój oraz wpływu produktu na środowisko zgodnie z rozporządzeniem w sprawie ujawniania informacji związanych ze zrównoważonym rozwojem w sektorze usług finansowych (SFDR). Wkrótce pojawią się także unijne standardy ESG, które szczegółowo określą obowiązki sprawozdawcze inwestorów i spółek.

Co to oznacza?

* CSRD = dyrektywa w sprawie obowiązku raportowania przez duże przedsiębiorstwa zagadnień dotyczących zrównoważonego rozwoju
* SFRD = Rozporządzenie UE w sprawie ujawniania informacji związanych ze zrównoważonym rozwojem w sektorze usług finansowych
* Taksonomia UE = System klasyfikacji określający dla firm i inwestorów zrównoważone działalności

Co możemy dla Ciebie zrobić

  • Zadbamy o to, żebyście spełnili nowe obowiązki, nałożone na inwestorów, które zaczęły obowiązywać 1 stycznia 2022 roku.
  • Dokonamy klasyfikacji portfolio projektów pod kątem kryteriów ESG zgodnie z europejskimi przepisami oraz stworzymy procesy i pomożemy opracować wyniki raportowania zgodnie z podstawowymi wymogami prawnymi Rozporządzenia UE w sprawie ujawniania informacji związanych ze zrównoważonym rozwojem w sektorze usług finansowych oraz taksonomii UE.
  • Ułatwimy proces przejścia portfolio lub jego części na nowe standardy zielonego finansowania zgodnie z europejskimi przepisami, zapewniając przewagę konkurencyjną i większy napływ inwestycji.
  • Pomożemy opracować procesy i standardy dla nowych transakcji, w celu dokonywania efektywnych wyborów i ocen projektów w zielonym standardzie.
  • Wdrożymy procesy monitoringu, oceny i raportowania według kryteriów zielonego finansowania zgodnie z SFDR i taksonomią UE.
  • Wspólnie wdrożymy wewnętrzne procesy i umowy z dostawcami i partnerami, w celu umożliwienia efektywnego raportowania informacji wymaganych przez nowe regulacje.

Dlaczego warto wybrać akurat nas? Zmieniamy świat, wspierając odpowiedzialny biznes

Dziś o ESG mówi każdy, ale grupa ekspertów Frank Bold zajmuje się aktywnie zagadnieniami odpowiedzialnego biznesu i raportowaniem w zakresie zrównoważonego rozwoju już od ponad 10 lat, od momentu powstania naszego oddziału w Brukseli.

Frank Bold - měníme svět odpovědným podnikáním
Mamy bezpośrednie doświadczenie w pracy z instytucjami europejskimi, gdzie nasi prawnicy są zaangażowani w rozwój pakietu legislacyjnego dotyczącego raportowania zrównoważonego rozwoju oraz taksonomii UE.
Więcej o Frank Bold

Do pobrania praktyczny podręcznik na temat ESG

Przejrzeliśmy setki stron dokumentów prawnych i technicznych dotyczących ESG. Wystarczy się zarejestrować, aby otrzymać zrozumiałe i czytelne podsumowanie. Dzięki rejestracji będziesz otrzymywać też dodatkowe informacje dot. ESG. Podręcznik jest dostępny w języku angielskim.

Zarejestruj się

JAK MOŻEMY POMÓC

Jak odnieść sukces w pozyskiwaniu kapitału? Zacznij niezwłocznie zbierać i przetwarzać dane ESG, aby dostosować swoją działalność do nowych wyzwań i wymagań. Dzięki naszemu doświadczeniu w zakresie ESG i zielonego finansowania zdobędziesz przewagę.

Zielone finansowanie

Przygotujemy przedsiębiorstwa deweloperskie do procesu uzyskania zielonego finansowania.

WIĘCEJ
Zelené dluhopisy - zajistíme celou emisi dluhopisů.

Zielone obligacje

Zielone obligacje pozwalają na zdobycie większego kapitału przy niższym oprocentowaniu i dłuższym okresie zwrotu. Przygotujemy cały proces.

WIĘCEJ
ESG monitoring - provedeme vás 
změnami legislativy a navrhneme plán reportingu.

Monitoring ESG

Przeprowadzimy przedsiębiorstwo przez zmiany w przepisach prawnych i opracujemy plan na terminowe raportowanie ESG.

WIĘCEJ