Zielone obligacje

Udzielimy wsparcia w pozyskaniu nowych inwestorów

Celem zielonych obligacji jest wspieranie projektów mających na uwadze ochronę środowiska, w szczególności kwestie dot. łagodzenia lub dostosowania się do zmian klimatu oraz osiągnięcia neutralności klimatycznej.

Środki pozyskane ze sprzedaży zielonych obligacji są przeznaczone na konkretny cel i mogą być wykorzystane wyłącznie w celu finansowania projektów spełniających międzynarodowe standardy dotyczące zielonego finansowania.

Mogą to być projekty dot. oszczędzania energii, budownictwa pasywnego, odnawialnych źródeł energii czy inwestycji w technologie, które w znacznym stopniu ograniczają negatywny wpływ przemysłu na klimat i środowisko.Zaletą zielonych obligacji i kredytów jest między innymi ich atrakcyjność marketingowa.

Co możemy dla Ciebie zrobić

  • Zielone obligacje przyciągają uwagę potencjalnych inwestorów, ponieważ pozwalają na pozyskanie większego zysku kapitałowego przy niższym oprocentowaniu i dłuższym okresie zwrotu. Są one również atrakcyjne marketingowo.
  • Dokonamy oceny portfolio projektów, które mogą być włączone do programu emisji obligacji, pod kątem ich zgodności z taksonomią UE lub Zasady Zielonych Obligacji ICMA (druga opinia zewnętrzna - Second party opinion).
  • Przygotujemy cały proces emisji obligacji, łącznie z opracowaniem prospektu emisyjnego i jego promocją.

Dlaczego warto wybrać akurat nas? Zmieniamy świat, wspierając odpowiedzialny biznes

Dziś o ESG mówi każdy, ale grupa ekspertów Frank Bold zajmuje się aktywnie zagadnieniami odpowiedzialnego biznesu i raportowaniem w zakresie zrównoważonego rozwoju już od ponad 10 lat, od momentu powstania naszego oddziału w Brukseli.

Frank Bold - měníme svět odpovědným podnikáním
Mamy bezpośrednie doświadczenie w pracy z instytucjami europejskimi, gdzie nasi prawnicy są zaangażowani w rozwój pakietu legislacyjnego dotyczącego raportowania zrównoważonego rozwoju oraz taksonomii UE.
Więcej o Frank Bold

Do pobrania praktyczny podręcznik na temat ESG

Przejrzeliśmy setki stron dokumentów prawnych i technicznych dotyczących ESG. Wystarczy się zarejestrować, aby otrzymać zrozumiałe i czytelne podsumowanie. Dzięki rejestracji będziesz otrzymywać też dodatkowe informacje dot. ESG. Podręcznik jest dostępny w języku angielskim.

Zarejestruj się

JAK MOŻEMY POMÓC

Jak odnieść sukces w pozyskiwaniu kapitału? Zacznij niezwłocznie zbierać i przetwarzać dane ESG, aby dostosować swoją działalność do nowych wyzwań i wymagań. Dzięki naszemu doświadczeniu w zakresie ESG i zielonego finansowania zdobędziesz przewagę.

Zielone finansowanie

Przygotujemy przedsiębiorstwa deweloperskie do procesu uzyskania zielonego finansowania.

WIĘCEJ
ESG rating

Rating ESG

Pomagamy funduszom nieruchomości w realizacji nowych inwestycji. Ułatwiamy proces przejścia portfolio lub jego części na nowe standardy.

WIĘCEJ
ESG monitoring - provedeme vás 
změnami legislativy a navrhneme plán reportingu.

Monitoring ESG

Przeprowadzimy przedsiębiorstwo przez zmiany w przepisach prawnych i opracujemy plan na terminowe raportowanie ESG.

WIĘCEJ