Monitorowanie i raportowanie ESG

Wdrażając narzędzia ESG pomożemy w lepszej analizie ryzyk i możliwości związanych ze zrównoważonym rozwojem.

Unijne rozporządzenie w sprawie taksonomii weszło w życie na początku 2022 roku. Inwestorzy są również zobowiązani do ujawniania informacji na temat zrównoważonego rozwoju na mocy rozporządzenia SFDR i dlatego wymagają odpowiednich danych od swoich klientów korporacyjnych.   

Od 2023 roku wszystkie duże przedsiębiorstwa zatrudniające ponad 250 pracowników będą zobowiązane do uwzględniania kluczowych danych z obszaru ESG w swoich raportach rocznych, zgodnie z nową dyrektywą CSRD i nadchodzącymi unijnymi standardami sprawozdawczości w zakresie zrównoważonego rozwoju.


Co to oznacza?

* CSRD = dyrektywa w sprawie obowiązku raportowania przez duże przedsiębiorstwa zagadnień dotyczących zrównoważonego rozwoju
* SFRD = Rozporządzenie UE w sprawie ujawniania informacji związanych ze zrównoważonym rozwojem w sektorze usług finansowych
* Taksonomia UE = System klasyfikacji określający dla firm i inwestorów zrównoważone działalności

Co możemy dla Ciebie zrobić

  • Dokonamy analizy zmian przepisów prawnych dotyczących przedsiębiorstw zatrudniających ponad 250 pracowników i opracujemy plan, który zapewni możliwość przygotowania raportu ESG na czas i bez dodatkowych kosztów. 
  • Przygotujemy przegląd danych ESG, których przedsiębiorstwo będzie potrzebować, aby łatwiej uzyskać dostęp do zielonego finansowania. 
  • Wyjaśnimy, jak zbierać i obliczać dane, jakie strategie i cele sobie wyznaczyć oraz jak napisać właściwy raport. 
  • Pomożemy dokonać oceny, czy nowe przepisy przynoszą konkretne możliwości i szanse biznesowe i marketingowe. Przeanalizujemy konkretne korzyści, podpowiemy jak je wykorzystać i właściwie zaprezentować partnerom biznesowym i klientom.

Dlaczego warto wybrać akurat nas? Zmieniamy świat, wspierając odpowiedzialny biznes

Dziś o ESG mówi każdy, ale grupa ekspertów Frank Bold zajmuje się aktywnie zagadnieniami odpowiedzialnego biznesu i raportowaniem w zakresie zrównoważonego rozwoju już od ponad 10 lat, od momentu powstania naszego oddziału w Brukseli.

Frank Bold - měníme svět odpovědným podnikáním
Mamy bezpośrednie doświadczenie w pracy z instytucjami europejskimi, gdzie nasi prawnicy są zaangażowani w rozwój pakietu legislacyjnego dotyczącego raportowania zrównoważonego rozwoju oraz taksonomii UE.
Zapraszamy do kontaktu

Do pobrania praktyczny podręcznik na temat ESG

Przejrzeliśmy setki stron dokumentów prawnych i technicznych dotyczących ESG. Wystarczy się zarejestrować, aby otrzymać zrozumiałe i czytelne podsumowanie. Dzięki rejestracji będziesz otrzymywać też dodatkowe informacje dot. ESG. Podręcznik jest dostępny w języku angielskim.

Zarejestruj się

JAK MOŻEMY POMÓC

Jak odnieść sukces w pozyskiwaniu kapitału? Zacznij niezwłocznie zbierać i przetwarzać dane ESG, aby dostosować swoją działalność do nowych wyzwań i wymagań. Dzięki naszemu doświadczeniu w zakresie ESG i zielonego finansowania zdobędziesz przewagę.

Zielone finansowanie

Przygotujemy przedsiębiorstwa deweloperskie do procesu uzyskania zielonego finansowania.

WIĘCEJ
Zelené dluhopisy - zajistíme celou emisi dluhopisů.

Zielone obligacje

Zielone obligacje pozwalają na zdobycie kapitału przy niższym oprocentowaniu i dłuższym okresie zwrotu. Przygotujemy cały proces emisji obligacji.

WIĘCEJ
ESG rating

Rating ESG

Pomagamy funduszom nieruchomości w realizacji nowych inwestycji. Ułatwiamy proces przejścia portfolio lub jego części na nowe standardy.

WIĘCEJ