Opublikowano Ostateczny raport dot. minimalnych gwarancji 

W październiku br. Platform on Sustainable Finance opublikowała Ostateczny raport dot. minimalnych gwarancji, w którym m.in. opisuje rekomendacje i warunki wypełnienia minimalnych gwarancji.

– O istnieniu wytycznych OECD i ONZ w dalszym ciągu wiele spółek w Polsce nie słyszało. Tymczasem brak spełnienia tych rekomendacji może oznaczać, że działalność przedsiębiorstwa nie będzie zgodna z taksonomią, a tym samym nie będzie mogła skorzystać z zielonego finansowania – powiedział Bartosz Kwiatkowski, dyrektor Frank Bold. 

– Brak przestrzegania minimalnych gwarancji nie pozwoli na uznanie danej działalności za zrównoważoną środowiskowo (zgodną z taksonomią) nawet wtedy, gdy przedsiębiorstwo wykaże wpisywanie się w cele taksonomii i spełnienie technicznych kryteriów kwalifikacji. Przestrzeganie gwarancji jest równorzędnym warunkiem, niezbędnym do uznania danego produktu za zrównoważony środowiskowo – dodał Kwiatkowski.

Do pobrania praktyczny podręcznik na temat ESG

Przejrzeliśmy setki stron dokumentów prawnych i technicznych dotyczących ESG. Wystarczy się zarejestrować, aby otrzymać zrozumiałe i czytelne podsumowanie. Dzięki rejestracji będziesz otrzymywać też dodatkowe informacje dot. ESG. Podręcznik jest dostępny w języku angielskim.

Zarejestruj się

JAK MOŻEMY POMÓC

Jak odnieść sukces w pozyskiwaniu kapitału?Zacznij niezwłocznie zbierać i przetwarzać dane ESG, aby dostosować swoją działalność do nowych wyzwań i wymagań. Dzięki naszemu doświadczeniu w zakresie ESG i zielonego finansowania zdobędziesz przewagę.

ESG rating

Rating ESG

Pomagamy funduszom nieruchomości w realizacji nowych inwestycji. Ułatwiamy proces przejścia portfolio lub jego części na nowe standardy.

WIĘCEJ

Zielone finansowanie

Przygotujemy przedsiębiorstwa deweloperskie do procesu uzyskania zielonego finansowania.

WIĘCEJ
Zelené dluhopisy - zajistíme celou emisi dluhopisů.

Zielone obligacje

Zielone obligacje pozwalają na zdobycie kapitału przy niższym oprocentowaniu i dłuższym okresie zwrotu. Przygotujemy cały proces emisji obligacji.

WIĘCEJ